میله کوارتز

میله کوارتز

میله کوارتز (QUARTZ ROD) همانند لوله کوارتز دارای خاصیت شوک پذیری، مقاومت دمایی بالا و همچنین رسانایی کامل دارد میله کوارتز اغلب در قطر های گوناگون تولید میگردد که همانند لوله کوارتز  دارای سلیسیم خالص ۹۹.۹ درصد میباشد که سبب گردیده تا مصارف گوناگونی در صنعت داشته باشد که در ادامه بشتر به آن میپردازیم.

 • مقاومت بالا در برابر اسیدها، به جز اسید هیدروفلوئوریک (HF)،
 • مقاومت در برابر آتش (نقطه نرم شدن ۱۶۵۰ درجه سانتیگراد)،
 • ضریب انبساط حرارتی کم (۵.۵×۱۰-۷ / °C)،
 • خاصیت الکتریکی عالی این به طور گسترده در زمینه های الکترونیک، نیمه هادی ها و فیبرهای نوری و غیره استفاده می شود.

میله های کوارتز  شرکت توتال کوارتز  دارای بهترین کیفیت موجود در بازار هستند و در بخش ساختاری کمترین میزان حباب و خط را در بدنه خود دارا میباشد.که از این رو بهترین گزینه برای مصارف آزمایشگاهی و صنعتی میباشد.

مصارف لوله کوارتز
مشخصات میله کوارتز

مصارف میله کوارتز

با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی میله کوارتز و همچنین کیفیت بالای میله های شرکت توتال کوارتز میتوان در مصارف گوناگونی مورد بهره برداری قرارگیرد که میتوان به صنایع تولیدی فیبر نوری با توجه به رسانایی و عبور کامل نور ماورابنفش کاربرد دارد در زیر به مصارف بیشتر میله کوارتز با توجه به خواص آن میپردازیم:

 • پروسه گداخت الکتریکی میله کوارتز با بالاترین ویسکوزیته برای کاربردهای کوره تک آبه و درجه حرارت های بالا مهیا می سازد که در صنایع اتمی وراکتور های اتمی استفاده میگیرد.
 • لوله شیشه ای کوارتز به عنوان محفظه واکنش رسوب‌دهی شیمیایی بخار به کمک پلاسما (PECVD) کاربرد دارد.
 • لوله کوارتز در فرآیند خورشیدی و کوره های مدخل ورودی مایع یا گاز و به عنوان لوله های انتقال به کار می رود.
 • همچنین کاربرد لوله شیشه ای کوارتز در تولید لامپ های LED می باشد.
میله کوارتز

مشخصات میله کوارتز

ویژگیواحدارزش
چگالی (در ۲۰ درجه سانتیگراد)kg/m3 *10 ۳۲.۲
ضریب انبساط (در محدوده ۲۵-۳۰۰ درجه سانتیگراد)۱/°C *10 ۰.۵۶
نقطه نرم شدندرجه سانتی گراد۱۶۳۰
نقطه بازپختدرجه سانتی گراد۱۱۸۰
نقطه کرنشدرجه سانتی گراد۱۰۷۰
مدول یانگزPa * 10 ۵۷.۳

ابعاد میله کوارتز

ابعاد میله کوارتز بطور معمول از ۳ تا ۲۰ میلیمتر میباشد که با توجه به خواص زیر متغییر میباشد 

 1. (شیشه کوارتز نوری شدید UV). این یک شیشه کوارتز نوری با خلوص بالا است که با ذوب شعله اکسی هیدروژن ساخته شده است. عملکرد رضایت‌بخش انتقال نور UV از تمام انواع شیشه‌های دیگر به ویژه در ناحیه UV موج کوتاه پیشی می‌گیرد و می‌تواند به نرخ انتقال ۹۰ درصد در طول موج ۱۸۵ میکرومتر دست یابد. از این رو برای برنامه های کاربردی در محدوده طول موج ۱۸۵-۲۵۰۰ نانومتر یک انتخاب ایده آل است!
 2. (شیشه کوارتز نوری UV). این یک شیشه کوارتز نوری است که با ذوب شعله اکسیژن ساخته شده است و برای کاربردهایی در محدوده طول موج ۲۲۰-۲۵۰۰ نانومتر پیشنهاد می شود.
 3.  (شیشه کوارتز مادون قرمز). عملکرد خوبی در انتقال نور مادون قرمز با عبور بیش از ۸۵٪ دارد. برای کاربردهایی در محدوده طول موج ۲۶۰-۳۵۰۰ نانومتر توصیه می شود!
 4. کوارتز بدون ازن . این لوله کوارتز شفافی است که با تیتانیوم دوپ شده است. دارای توانایی قوی برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش متراکم است اما ازن آزاد نمی کند. لوله کوارتز بدون ازن شفاف است و سطح برش کمی بنفش است. این محصول طول موج کمتر از ۲۲۰ نانومتر را مسدود می کند، در حالی که بیش از ۷۰ درصد را در ۲۵۳.۷ نانومتر ارسال می کند. مناسب برای انواع لامپ های میکروب کش.

طول میله معمولی۱۰۰۰ الی ۱۲۴۰ میلی متر است، اما معمولاً آن را بر اساس نیاز مشتری تحویل می دهیم.

انواع میله کوارتز

انواع می توان از مواد شیشه ای مختلف تا طیف گسترده ای از اندازه ها، مشخصات، پرداخت ها و تحمل ها ساخت سپس این میله ها را می توان به طول های دقیق با پایان های مختلف برش داد.

میله شیشه ای مستطیل

یله های شیشه ای استوانه

پس از انتخاب نوع میله کوارتز خود وضخامت آن میتوان آنها را برش داد و به اندازه های دلخواه تقسیم وبسته بندی نمود.

 

ابعاد لوله کوارتز