لوله کوارتز

لوله کوارتز چیست ؟

لوله کوارتز یک نوع دیگر از شیشه کوارتز است که  و در بسیاری از صنایع اهمیت زیادی دارد. این لوله از جنس کوارتز تولید می‌شود و به دلیل خواص منحصر به فرد خود، در بخش‌های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بخش به معرفی و کاربردهای لوله کوارتز   می‌پردازیم.

لوله کوارتز در دوحالت شفاف و مات موجود میباشد که لوله شفاف دارای خلوص بالاتری میباشد و کاربرد های آزمایشگاهی و صنعتی دارد از جمله این موارد میتوان در کوره های تیوبی و همچین بعنوان محفظه برای قرارگیری لامپ UV جهت سیستمهای انگل زدای نوین بهره برد. و در طرف دیگر لوله کوارتز مات اغلب در صنایع المنت سازی و ساخت کوره که نیازی به مشاهده واکنش شیمیایی در حین پروسه ساخت محصول ندارند کاربرد دارد.

آشنایی با لوله کوارتز

 1. جنس: کوارتز با کیفیت بالا
 2. شروع قطر داخلی: ۵ میلیمتر
 3. شروع قطر خارجی: ۱۰ میلیمتر
 4. طول: ۱۲۰۰ الی ۱۲۴۰ سانتیمتر
 5. تحمل دمای بالا: تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد
 6. کاربری: کوره های تیوبی، سیستم های مبتنی بر UV ، آزمایشی و نظامی
لوله کوارتز

کاربری لوله کوارتز

قیمت لوله کوارتز
مصارف لوله کوارتز
 • لوله کوارتز در کوره های تیوبی

لوله کوارتز به دلیل شوک پذیری بالا  و همچنین تحمل دمایی بالا تا ۱۲۵۰ درجه بصورت آنی و ۱۱۰۰ درجه بطور مداوم و همچنین عدم شرکت در واکنش شیمیایی درون کوره بهترین گزینه برای انواع کوره تیوبی میباشد از طرفی دیگر شفاف بودن این لوله ها کمک بسزایی درمشاهده محصول داخل لوله نسبت به نمونه های مات یا به اصطلاح شیری رنگ مینماید.

 • لوله کوارتز جهت انگل زدایی 

امروزه با توجه به اهمیت انگل زدایی و خلوص بالا آب و مواد همانند توجه ویژه ایی به سیستم های انگل زدا مبتنی بر سیستم اشعه ماورابنفش (UV) میگردد که از اجزای آن میتوان به انواع لامپ UV ، لوله کوارتز و… نام برد ، که شایان ذکر است لوله کوارتز با توجه عبور کامل اشعه ماورا بنفش بهترین گزینه برای قرار گیری لامپ مخصوص در این مجموعه میباشد.

 • لوله کوارتز برای انواع هیتر

با توجه به تحمل دمایی انواع شیشه و بخصوص شیشه بروسیلیکات(پیرکس) که بازه دمایی بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ درجه سانتیگراد را دارا میباشد میتوان گفت شیشه کوارتز و لوله آن بهتر گزینه برای ساخت انواع هیتر ، پتیو هیتر و انواع سیستم اگزاست برای خروجی گاز مشتعل و داغ تا ۱۱۰۰ درجه میباشد.

فروش لوله کوارتز

شرکت توتال کوارتز ارائه دهنده انواع لوله کوارتز در ضخامت های گوناگون از قطر خارجی  ۱ تا ۳۰۰  میلیمتر  در طول استاندارد  ۱۲۰۰ میلیمتر با بالاترین کیفیت میباشد همچنین آمادگی واردات کانتینری و یا سمپل برای مشتریان گرامی را محیا نموده ایم تا سفارش مدنظر خود را به هر تعداد که مدنظر دارند در اختیار داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید.

کیفیت لوله کوارتز

کیفیت لوله کوارتز

 • کوارتز ذوب شده معمولاً شفاف است. با این حال، اگر حباب‌های کوچک هوا در داخل آن محبوس شوند، می‌تواند شفاف شود. محتوای آب (و بنابراین انتقال مادون قرمز) کوارتز ذوب شده توسط فرآیند تولید تعیین می شود. مواد ذوب شده با شعله به دلیل ترکیب هیدروکربن ها و اکسیژن سوخت کوره همیشه دارای محتوای آب بالاتری هستند و گروه های هیدروکسیل [OH] را در داخل مواد تشکیل می دهند. یک ماده درجه مادون قرمز معمولاً محتوای [OH] کمتر از ۱۰ ppm دارد. 

 • محصولات کوارتز ما از قبیل لوله کوارتز و شیشه تخت (PALATE) و دیسک کوارتز از کشور های اروپایی و آسیایی وارد میشوند و دارای استاندارد های بین المللی و همچنین کنترل کیفی گمرکات و مورد آزمایش قرار گرفتن این محصولات از واجبات ارائه این نوع شیشه میباشد.

قیمت لوله کوارتز

قیمت لوله کوارتز به عوامل گوناگونی از قبیل : قطر بیرونی لوله، قطر خارجی لوله، طول لوله و تعداد لوله بستگی دارد که باتوجه به وارداتی بودن این محصول به عوامل بسیاری از جمله نرخ دلار، گمرکی ، عوارض ها ، مالیات ها ، بارگیری، بسته بندی وابسته میباشد،پروسه تولید لوله کوارتز سخت وزمان بر میباشد از این رو هزینه تمام شده آن نسبتا بالا میباشد. از این رو برای ثبت سفارش و هچنین درخواست فروش یا واردات کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فیزیکی لوله کوارتز

 1. چگالی : ۲.۲۰۳ گرم بر سانتی متر ۳
 2. سختی : ۵.۳-۶.۵ (مقیاس Mohs)، ۸.۸  GPa
 3. استحکام کششی : ۴۸.۳ مگاپاسکال
 4. مقاومت فشاری : > 1.1 گیگا پاسکال
 5. مدول حجمی : ~ ۳۷ گیگا پاسکال
 6. مدول سختی : ۳۱ گیگا پاسکال
 7. مدول یانگ : ۷۱.۷ گیگا پاسکال
 8. نسبت پواسون : ۰.۱۷
 9. ثابت های الاستیک لامه : λ = ۱۵.۸۷ گیگا پاسکال، μ = ۳۱.۲۶ گیگا پاسکال
 10. ضریب انبساط حرارتی : ۵.۵ × ۱۰-۷ / K (متوسط ۲۰-۳۲۰ درجه سانتیگراد)
 11. هدایت حرارتی : ۱.۳ W/(m·K)
 12. ظرفیت گرمایی ویژه : ۴۵.۳ J/(mol·K)
 13. نقطه نرم شدن : ≈ ۱۶۶۵ درجه سانتیگراد
 14. نقطه بازپخت : ≈ ۱۱۴۰ درجه سانتیگراد
 15. نقطه کرنش : ۱۰۷۰ درجه سانتی گراد
 16. مقاومت الکتریکی : > 10 ۱۸  Ω·m
 17. ثابت دی الکتریک : ۳.۷۵ در ۲۰ درجه سانتی گراد ۱ مگاهرتز
 18. ضریب تلفات دی الکتریک : کمتر از ۰.۰۰۰۴ در ۲۰ درجه سانتی گراد ۱ مگاهرتز معمولاً ۶ × ۱۰-۵ در ۱۰ گیگاهرتز [۱۸]
 19. قدرت دی الکتریک : ۲۵۰-۴۰۰ کیلوولت بر سانتی متر در ۲۰ درجه سانتی گراد [۱۹]
 20. حساسیت مغناطیسی : -۱۱.۲۸ × ۱۰-۶ ( SI، ۲۲ درجه سانتی گراد) [۲۰]
 21. ثابت هاماکر : A = ۶.۵ × ۱۰-۲۰ J.
 22. کشش سطحی : ۰.۳۰۰ نیوتن بر متر در ۱۸۰۰-۲۴۰۰ درجه سانتی گراد [۲۱]
 23. شاخص شکست : d = ۱.۴۵۸۵ (در ۵۸۷.۶ نانومتر)
 24. تغییر ضریب شکست با دما: ۱.۲۸ × ۱۰-۵ / K (20-30 درجه سانتیگراد) [۱۷]
 25. ضرایب تنش نوری : ۱۱ = ۰.۱۱۳، ۱۲ = ۰.۲۵۲.
 26. شماره آبه : Vd = 67.82 [۲۲]
فروش لوله کوارتز
مشخصات لوله کوارتز
ابعاد لوله کوارتز

ابعاد لوله کوارتز به سه قسمت قطر بیرونی، قطر داخلی و طول لوله تقسیم میشود که با توجه به درخواست خریدار قابل ارائه میباشد.